05 октомври, 2005

НАВАЛИ НАРОДЕ, ТАЗЕ ФЛАЕРИ! (овој пат 150dpi)

Готов е флаерот. Поентата беше да биде информативен како за постоечки, така и за можните идни корисници.

EDIT: Овој пат сликите се 150dpi (би требало поасално да изгледаат отштампани), грешката е исправена (благодарам на забелешката), а за маргините ви препуштам вам.

Страна 1 од флаерот
Страна 2 од флаерот

Tip: Флаерот е двостран, т.е. кога ќе фотокопирате, треба од едната страна да биде овој текст, од другата страна овој.

EDIT: Од пред малку имаме и „постер“ кој може да се закачи каде стигнете (овој пат во pdf формат). Благодарност до Бидик за hosting.

PDF Постер .

25 коментари:

Анонимен рече...

Bojan Ti predlagam flaerot da i go ispratis na G-ga Jasna Crvenkovska. Pa neli i rabotata i e povrzana i so kompjuteri i so Internet i neli e da recam glavna zastitnicka na makedoncinjata kutri koi sakaat kontakt so svetot,mozebi ke dobieme i nejzina podrska na nekoj nacin.

Bojan рече...

Анонимус, имаш одличен смисол за хумор :-)

Анонимен рече...

А да ги направевте флаериве во .pdf формат?
Испечатив два примерока кај мене и не излегоа баш најдобро.

MaLi_MK рече...

Ова со .pdf сварно да го напраите, ако не може да се постави .pdf на блогот, тогаш може да се хостира на друго место. Ако треба кажете, јас ќе го хостирам.

Анонимен рече...

toooooooooooooo
bravo REVOLUCIJA

Sasho рече...

Marginite treba da se sredat ;)

Анонимен рече...

neka se podelat poveke flaeri nego sto toa kurvestiite od telekom podelija niz GTC za priklucok na ADSL

Анонимен рече...

pa dobro ama ne beshe fer vo drzhavava nekoj da ima internet a nekoj da nema,se znaese deka ke dojde vreme site da se izednacat.e sega ce ve boli edno vreme ama ako sakate da ziveete vo ednakvo opstestvo treba da se prifacaat vakvite raboti.

EDNAKVOST ZA SITE A NE SAMO ZXA BOGATITE!

Анонимен рече...

abe goltariste internet e potreba na sovremeniot covek a ne luksuz samo za bogatite.koj ti kurac treba da bidam afrikanec ako ti nemozesh da si dozvolis internet?

neo-geo рече...

mozeme do sabota da ispecatime kolku sto mozeme i da se dogovorime na nekolku lokacii da delime

SE ZA REVOLUCIJATA

Анонимен рече...

Ispravete greska vo vtoriot pasus od prvata strana na flaerot.

"бешепривилегија"

neo-geo рече...

po razgovorot zo advokat vo vrska so situacijava dade nekoi soveti za progovorot/baranje za raskinuvanje
znaci treba da stoi deka :RASKINUVANJE NA DOGOVOR PORADI PROMENETI OKOLNOSTI ZA KOI ODGOVARA DRUGATA STRANA
imam verba vo pravnuicite na OPM, ne e losho i sovet od strana, da se nadevame deka se uspeeme

pozdrav

neo-geo рече...

p.s. blagodarnost do tatko mu na DEKO^ za sovetite

Анонимен рече...

jas sum za delenje na flaeri ke se vklucam obavezno a moze i da se dogovorime da im gi izmackame bilbordite sto imaat reklama za ADSL start paket.

Dr. Philem0n рече...

Ова е барање кое денеска е поднесено и одобрено, не е лошо да го имаме како урнек.

До АД за телекомуникации
МАКЕДОНСКИ
ТЕЛЕКОМУНИКАЦИИ
ул Орце Николов бб Скопје

ПРЕДМЕТ: БАРАНЈЕ ЗА РАСКИНУВАНЈЕ ДОГОВОР БР (џ) џџџџ
За користенје на електронска комуникациска услуга АДСЛ

Од Име и Презиме од адреса Скопје

Барам, поради битно изменети цени на услугата сто ја нудите наведениот договор да се раскине согласно цл.4 ст4 од истиот договор.

Воедно Ве молам да ме известите за денот и цасот кога Васите монтери ке дојдат да ја земат Васата опрема како би бил дома

Со ова баранје сметам дека е испоцитуван секој рок кој е наведен во споменатиот договор.

Ве известувам дека тросоците кои евентуално се направени во врска со монтазата не ги прифакјам освен месецната претплата која ке Ви биде платена и тоа од денот на монтазата до денес 05.10.2005 година

На крај овој Вас потег со промена на условите го сметам за крајно Неодговорен и неделовен

Скопје, датум

Име и Презиме

(тука стои пецат од македонски телекомуникации

Примено: датум, Број: џ/џџџ и потпис)

Анонимен рече...

Dr.Philemon делот од текстот кој гласи:

Барам, поради битно изменети цени на услугата сто ја нудите наведениот договор да се раскине согласно цл.4 ст4 од истиот договор.

да се смени со:
Поради битно изментите услови во договорот, кој е склучен со воља на две странки ќе го рачунам како раскинување на договорот од Ваша страна согласно со член 4.


препорака од адвокат утре ќе постирам целосна верзија на приговорот

Пецо рече...

Што се подразбира под „одобрено“? Прифатено е барањето или прифатено е да се разгледа истото со тоа што телеком има 7 дена да се изјасни? Биди појасен. :)

Dr. Philem0n рече...

Тоа значи дека ќе дојдат монтери од Телеком, ќе ја соберат инсталираната опрема, а подносителот ќе стиска палци дека нема да добие непријатно изненадување во новата телефонска сметка... Или тоа... или ќе има официјално соопштение, во кое искрено се сомневам, барем во предвидениот рок од 15 дена. Но, ништо не се знае, ова е само урнек за барање и ништо повеќе, а тоа мора да го поднесеме сите и вака и онака, било да плаќаме било да не плаќаме.

Анонимен рече...

"Воедно Ве молам да ме известите за денот и цасот кога Васите монтери ке дојдат да ја земат Васата опрема како би бил дома"

- Да, да кога ќе ми дојдат пред врата прво ке им речам "Ве молиме причекајте"-како што прават на 988
Ќе ги остааам да висат 10-15 минути(може и Турски Марш да им ја пуштам да свири) а после ке им речам "Не сум дома"...или да не бидам толку лош, ич не им ни отварам...

...Него сериозно сега. За да не бидат некои изиграни при барање за раскинување на договор, предлагам одкако ке се направи примерокот за раскинување на договорот, сите да отидеме на даден ден во даден час на дадено место и еден по еден да ги раскинеме договорите...јас не бев кога сте се собрале вчера, касно дознав...но сега ке се информирам секојдневно.

Dzole рече...

Bravo..nemam komentar dobra solucija da se otvorat ochite na lugeto........a toa za PDF nema gajle koj saka ke go dobie i ke go najde vo ekstra kvalitet....


ADSL - Revolucija!!
Arpadzik_

ruse рече...

Raskinuvawe na dogovorot "~len 12"
"... pri {to e dol`en da gi namiri SITE OBRSKI za pla}awe koi gi ima kon Operatorot"
Klu~en moment. Iako dojde do promena na dogovorot, poradi {to vo ~len 11 veli deka, "Operatorot ima pravo da gi menuva uslovite na ovoj dogovor ..." korisnikot ne se fati za xebot. Einstveno moze da se vadi za neinformiranost sopred ~len 11, no zakonot za informirawe ne postoi. riba bez voda.

coverdile рече...

Bojan jas deneska se javiv na brojot 080012345 i mi rekoa deka penali sepak kje ima, se plakja razlika za sekoj mesec 1000den. i plus montazata 4900den.(ako modemot ti e uklucen gratis). Sega neznam sto da pravam, a mnogu sakam da go ponistam dogovorot i planiram da ja isklucam i tel. linija za da nemam nikakva dolznost kon mt.net
Pozdrav

Bojan рече...

Токму во тоа е проблемот. Секаде кажуваат најразлични информации. Го читав и она во Дневник. Единствено што можам да кажам е дека планот е во петок повторно да се оди масовно пред Македонски Телекомуникации и да се расчисти ова once and for all.

Инаку кажете сугестија за времето на собирањето, затоа што, како што спомна bezvrska многу луѓе биле на работа вторникот на пладне. Мојот муабет беше повторно на пладне да се оди.

Анонимен рече...

Ej Lugje aj za nas koi ne sme od skopje nitu sme vo moznost da dojdeme na protestot ke ve zamolam dokolku mozete da objavite sto se slucuvalo i sto e dogovoreno, i bilo kakvi novi momenti vo vrska so ova. Fala odnapred:-)

Анонимен рече...

napravejte nova partia orient zozdaduvanje kralstvoto na makedonia i azija vreme e ne vi ni europa treba ni amerika makedonien und azien
makedon