04 октомври, 2005

Вторник, 4-ти октомври, точно на пладне

За оние што не разбраа до сега, утре (вторник, 04.10.2005), точно на пладне, ќе се оди пред зградата на мт.нет во Скопје и ќе се бара прекин на „услугата“. За оние што не знаат каде е тоа, еве мапа од Гугл `рт, courtesy of neo-geo.

4 коментари:

DeeJay рече...

Ej, samo da vnimavame na pesackiot kaj zbornoto mesto. Da ne se raduvaat predvreme ovie od karsija na 4-ti kat (MtNet). :))

x-sv рече...

ej kako pomina protestot ? kratko bese vremeto od objavata za protest pa dov startot ,trebase lugeto da bidat informirani barem pred den dva sepak site se sonekakvi obvrski


smrt za mtnet sloboda za madiot covek

bezvrska рече...

Не се секирај, ние во секое време сме спремни за нови протести :) Еве следната недела пак ќе се збереме да поднесеме приговори и барања за раскинување на договорите. Ќе гледаме тогаш порано да се објави.

Анонимен рече...

Така така момци. Да им го ебеме м..... нивно, а не тука кукање интернет ќе сме немале, се немало избор. Па што и онака сме у феудално општество со нив. Па да, тогаш се собирал арач, зар не!!