09 октомври, 2005

Време strikes again!

Текст во денешно Време за новите тарифи. Дури направиле и пресметка за колку време се трошат 512MB читајќи електронски изданија на македонските дневни весници.


EDIT: добив повеќе видови приговори на mail, така што моментално ги разгледувам и ќе спремам еден конкретен приговор. Наскоро и on-line петицијата.

10 коментари:

Анонимен рече...

Дечки сево ова е убаво но треба да стигне до вистинсите луѓе, треба се делува на свеста на одговорните кои ги донесуваат овие одлуки. Јас би советувал да се собираме пред новата управна зграда на МТ пред 8 h преку 2-3 дена и после 16h. Овдека мирно да протестираме со напишани барања за раскинување на договорите на Англиски. Вакви памфлети да се фрлаат пред самата зграда да се прави галама со свирчиња и да се лепат плакати по целата зграда. НА АНГЛИСКИ и МАЏАРСКИ. И да се бара одговорност од највисокиот врв. Баталете алмако и теткиците во продажните салони. И тие се на наша страна. Може да се носат безбол палки и топчиња но да не се употребуваат.
(Нека се ископира ова на сајтот)

Анонимен рече...

Mozebi sum propushtil, no dali ovaa ADSL-pizdarija se ima pojaveno na nekoja od drzavnite televizii ???

Ako ne, da se kontaktira nekoja NVO da dade TV izjava...

Мими рече...

Иначе, погодете кој е сајт на денот во Време, бројот за сабота/недела!

(има грешка мала, типот вика дека нема бројач, не знам како не го видел, очи вади :))

http://www.vreme.com.mk/vest.aspx?id=32197&vid=512

Бобо Николов рече...

А најгеј филм ќе биде некое време откако ќе ги откажеме АДСЛ-иве, МтНЕ! да врати се по старо. :) Океј, враќање на старо е ептен СФ...ми се спие бре! :)

Анонимен рече...

А знаете дека може и ќе го напраат тој посран филм (да се вратат на старото) или ќе турат намалување на брзина после надминување на лимитот.... Леле луѓе треба да спиеме поише главиве ни се лом....... Абе ќе не умрат гомнариве ејјј....... :))))))))

Анонимен рече...

Spored ona shto go prochitav vo vreme ispagja deka kje treba da platime penali ako go raskineme dogovorot. Znachi.. shto ne obvrzuva da go raskineme pred 15ti okt? I na 17ti da go raskinam pak kje gi platam penalite.. Kakva ebana glupost od nivna strana..

Clutch рече...

Конечно издржан текст. Браво Владо. После ќе не убедуваат дека факултетот ни е срање.

А на типот од Метаморфозис тек сега му текна да се јави. Му пратив маил уште минатата сабота, ама нешто бавен му е процесорот.

Инаку, изгледа дека акцијата на МТ е убаво смислена и навремена оти нивната "наводна" најголема конуренција, ОнНЕТ, во скоро време ќе воведе безжичен интернет за обични корисници, цената ќе му биде речиси двојно пониска од онаа на Телеком, ама знаете што - и они ќе имаат ограничување.

Се можам да сфатам, ама не можам да сфатам зошто ниту Телеком ниту никој друг македонски ИП не понуди ФЛЕТРЕЈТ пакети. Нека биде и малку поскап ако треба (во Хрватска чини 3.500 денари) ама барем ќе знам дека сум на чисто. Вака изгледа дека сите провајдери го прифаќаат стилот на нечесна игра на МТ и немаат намера сериозно да му конкурираат.

Анонимен рече...

1. Za muzenje korisnici vo monopol drzava, ne-flejt e "way to go".

2. 3500???....Koga skokna brojot na ADSL korisnici??? So spustanje na cenata na 2000 denari i dvosmislen dogovor so koj sega imame praven problem!

Анонимен рече...

Има една работа која боде очи на непријателскиов сајт!
Ај зирнете да не ми се привидува мене случајно.
Доле,кај што се рекламираат колку се они добри у ствари,како прво стои-
-Месечниот надомест не зависи од времето поминато на интернет!!!
Е сеа шо е работава,ја сум глуп или на криво мочам.По контрадикторна работа здравје.У исто време и доста фин доказ дека целава работа е фул оф шит и дека се глупи ко тараби!!

Анонимен рече...

Jas ve podrzuvam 100% , sramota e ova za Makedonija toa sto go pravi MTnet !

Вкупно сообраќај (upload + download): 34945,21 MBhttp://torrentmk.90megs.com/