09 јануари, 2006

Неограничено од МТ?

Mesecov (Januari) iam napraveno nesto preku 7 GB soobrakjaj, megjutoa brzinata si ostana t.e ne me namalija ekspresno na 64 posle pominatite 4 GB (kako sto bese toa prethodnite dva meseca). Dali i kaj nekoi drugi se ima deseno ova?
На дел од оние што не ги ограничија во ноември им стигнаа сметки со доплата за екстра сообраќајот. Чисто информативно.

Пошто нема ништо официјално од Телеком за ова, очекувајте нова зафрканција. Ги знаеме што сорта се.

16 коментари:

Анонимен рече...

Гоч

Има лимит но после 9 ГБ.
Проверено

Анонимен рече...

Ne zaboravajte deka se uzdrmani. Ke se sredat, ke ponudat realno nesto za taa cena ama ke odi sporo. Pa zar mislite deka ke priznaat deka edna saka hakeri, pirati, neranimajkovci gi pobedila. NE.
A i nam ne ni e celta da ve pobedime celta ni e PODOBAR INTERNET

bezvrska рече...

„Има лимит но после 9 ГБ.“

Ау, па тоа е промена на договор :)
Уште стои на блогов членот од законот: 30 дена без пенали за сите што сакаат да раскинат при промена.

Е сега, како да им кажат на претплатниците дека ќе олабават, а тие тоа да не го искористат за да избегаат. Ајде телекомци сами се уваливте у кашава.

Перо Шванц рече...

Мене ме цвикнаа на 6ти. Бројчаникот беше заглавен на 4.03 Гига. По мој есап истераф до 8 некаде и на 6ти сабајле ме скинаа.
Се претргнаа.....
Иначе кабловскиве оператори се извртеа од турање интернет.

Анонимен рече...

Сега прават конкуренјција на ОНТЕТ СО 8 ГБ (срам да им е)

Анонимен рече...

НАПИШЕТЕ НА БЛОГОВ ДЕКА МТНЕТ ПАК ГИ МЕНУВА УСЛОВИТЕ НА ИГРА

Анонимен рече...

Ova so limitot do 9 GB, kade e provereno? Dali e toa oficijalno? Ke Ve molam ako znae nekoj neka pise.

Анонимен рече...

Na sajtot za ADSL-ot seuste sedi limit 4 GB.

The RED GUY рече...

Дај му на коњот само онолку да јаде колку да знае дека е гладен.

Маркетинг поговорка...

Анонимен рече...

Informacijata ne e proverena nitu potvrdena od nikogo. Ako e taka dobro e. Kako i da e ne se panicete tolku.
Bitno e i na koja brzina se namaluva posle toa

Licno mislam deka praznici i ludjeto se opusteni pa ne si ja zavrsile domasnata zadaca. Inaku ako se menuvase nesto ke trubea na site strani. Iako bi sakal toj limit da se zgolemi no bez zgolemuvanje na brzinata potoa na minimum 144K isto kako nisto da ne napravile.

Znaev рече...

ovaa godina ke kurtulam od mteb.
to e 100% sigurno.
a da i telefonot ke go isklucam :)

pijan рече...

mora da pravat nesto za da gi zadrzat tie na koi im istekuvaat dogovorite.
tie ne se ni svesni kolku izgubija minative meseci.
btw, vo prilep se reklamira kabelski operator so 600den za 4GB 128/64 i flat za 1700 den isto 128/64. aj sea sporedete so startADSL

Mentysh рече...

Abe ova so telefonov... so mobimak(iako se skapi)poveke se isplati nego so fiksen ako zboruvas malce... SAMO 500 DEN. IDAT ZA PRETPLATA!

Анонимен рече...

некој ми кажа дека ви ново лисиче некоја од кабловскиве телевизии нуди интернет 512/128к неограничено за 1500 ден. месечно.

Анонимен рече...

Da Telekabel

Sekretarot рече...

Najverojatno gi spojuvale praznicite pa zatoa ne se zanimavale so racnoto manaluvanje na brzinata