29 март, 2006

Инстант визија

Долниот коментар на еден претходен пост ме одушеви со едноставната комплексност.
Prvo drzhavava e vo haos, poima nemam od shto zhiveeme iskreno, koga ne proizveduvame nishto. Se smetame za pametni...

Dajte mu na narodot internet, nasochete ja drzhavata kon informativna infrastruktura. Idninata e vo robotika/avtomatika/informatika i showbiz. Utre roboti kje rabotat i kje ja zamenat celata angarija. Kje nema potreba luge da rabotat po fabriki. Shto kje rabotat lugeto?

Well, sve ide kon toa, globalno selo, povrzanost, odnosno slobodno vreme za lugeto da se bavat so humanistichki struki. Digitalna renensansa. Cyber umetnost. 3D Showbiz. Cyber art realizacija na idei (deviantart.com?) ... VR, nanotehnologija, kloniranje, MMORPG (world of warcraft), cyber svetovi.

Sve ide na toa da se iskoristat tie pishlivi 10% od mozokot.

E,ama od nekade treba da se pochne taka?

10 коментари:

breeej рече...

ja vi malku razdvizuvanje

http://www.idividi.com.mk/Futurama/InternetIT/344552/index.html

Анонимен рече...

NEMA NISTO NOVO ?SE E ISTO

Анонимен рече...

10000 korisnici na 64 ХА ХА ХА

Каков ли е тоа броадбанд !

Интернет Македонија што направивте имавте ли некои разговори или :???

Браво за МТНЕТ сепак си ги врши работите како по правило и на никој не им смета тоа !!!


Македонциве сите задоволни ?

Анонимен рече...

**Dajte mu na narodot internet, nasochete ja drzhavata kon informativna infrastruktura.Idninata e vo robotika/avtomatika/informatika i showbiz. Utre roboti kje rabotat i kje ja zamenat celata angarija. Kje nema potreba luge da rabotat po fabriki. Shto kje rabotat lugeto?****

Hmm.. Ke kukaat i pcujat po blogovi?
>:)

Анонимен рече...

1800 den , ti se 18 DVD -a ili Vo giga 72 GB

A TI PLAKAS TOLKU ZA 4 GB !!!!


PA NORMALNO E NARODOT DA SI KUKA !
DAJMU BAREM 20 GB KE BIDE POZADOVOLEN

pijan рече...

ke go molam adminot da napise kako pomina sostanokot so mtnet.

se nadevame najavile nekoe podobruvanje. ova veke ne se izdrzuva :((

Анонимен рече...

слабо нешто не пуштаат на 512 денеска ? Може би утре , или не заборавиле ?


Поубаво да не заборавиле на 64 да биде поинтересно на 080012345

Анонимен рече...

**Поубаво да не заборавиле на 64 да биде поинтересно на 080012345***

и после зашто не ребраат... Со вакви „клиенти“ и ја би.
Кај сакаш убрзување еден ден порано, па уште и се буниш зошто го нема, па уште и сакаш да го нема за да се расправаш со нив,боже сачувај

bezvrska рече...

Пренесени се предлозите и забелешките на право место. Ќе видиме што ќе излезе од тоа.

Засега не би пишувал, освен за една кома вест. Пред пуштање се на опремата чија набавка беше најавена уште во октомври. Ќе може автоматски да ограничуваат веднаш при надминување на лимитот. :) Уште еден фантастичен потег во најава. Браво!

Анонимен рече...

Anonymous said...
**Поубаво да не заборавиле на 64 да биде поинтересно на 080012345***

и после зашто не ребраат... Со вакви „клиенти“ и ја би.
Кај сакаш убрзување еден ден порано, па уште и се буниш зошто го нема, па уште и сакаш да го нема за да се расправаш со нив,боже сачувајПА ЗОШТО НЕ СЕ БУНИТЕ ТАКА И КЕ ВИ ПРАВАТ ! СИТЕ ДА СЕ БУНАТ КЕ СЕ СМЕНИ НЕШТО 100%