19 јуни, 2006

Предизборна анкета...

... на Интернет Македонија до политичките партии. („интегрално“)

16 коментари:

Анонимен рече...

Ова е О.К. Само да се појави и по класичните медиуми, да сепак партиите го сватат малку поозбилно..
Всушност ако има стварно волја (политичка волја како што тоа модерно се вика) има три-четири опции како работите мозе МНОГУ БРЗО ДА СЕ СРЕДАТ. Само ... колку македончиња можат да одолеат на фондот на подмитување на Атила...Се додека не обесат некој на плоштад поради тоа евентуалната смена на власта ше биде само козметика.
Сепак ТРЕБА ДА СЕ ГАЛАМИ ШТО ПОВЕЌЕ, да се јаде бурек (и кај ЈАнко и на секаде)....

Анонимен рече...

http://www.mt.com.mk/mak/Residential_customers/Internet/Internet_access/ADSL/Packages.asp?id=264


Service Unavailable

da ne menuvaat nesto ????

Анонимен рече...

Незнам што се случува со МТ Нет ама еве што се случува со T-com hrvtska.

http://www.bug.hr/vijesti/?id=73165

http://www.tportal.hr/maxadsl/izaberipaketlow/glavnilow/fset.html

Тешко ние да го добијаме ова за брзо време. Инаку 1 еур е 7.231061 куни за да можи да пресметате колку чини во хрватска.

Анонимен рече...

А МТ НЕТ СТРИЖАТ ТУКА И ТОА СО МНОГУ ПОВИСОКИ ЦЕНИ !


ХА ХА ХА

Анонимен рече...

Најверојатно сега ќе имаме нешто слично како во Хрвтска само поскапо за 50%.
Ќе има претплата за брзина и плус доплата за пакет со 512мб, 2гб, 5гб, 10гб и флат.
Претпоставувам ќе има флат но ќе биде изгор.

Анонимен рече...

izgleda posle 4 ke namlauvaat na 384

Анонимен рече...

izgleda posle 4 ke namlauvaat na 384


Kada bi se salili,moze i da bide nesto takvo.
pusti sonista

Анонимен рече...

ako posle 4 namaluvaat na 348, ja ke si istetoviram t-com.mk na chelo i ke se setam taka niz grad. (ne se isplati da tetoviram mt.net) :)))))

Анонимен рече...

Колку сте наивни како млади бели овци за стрижење.

Една будала ќе напише некоја глупост и сите се палите ќумбиња и почнувате искрено да верувате.

Зошто МТШит да ограничуваат на 384???
Да не случајно некој им ја угрозил монополската позиција на пазарот, или некој од непостоечката конкуренција почнал да дава гага интерен???

Попрво ние вакви јадни и глупи ќе влеземе во EU, отколку воловине од МТШит да почне да се секира за барањата и желбите на своите мирни, кротки и глупи корисници.

Ама сепак има наивни кои веруваат на се што ќе им се рече, а тие за жал се мнозиството.

Анонимен рече...

abe zadnjive 2 dena adsl-ov mi pagja na 5-10 minuti ... samo kaj mene e vaka ili?

Анонимен рече...

"Dok bude curana bice i podvarka" e izreka od edna nasa sosedna zemja. Pa stavete se vie na nivno mesto. Si delakate po 30 evra mesecno za 4GB soobracaj, konkurencija nitu spie nitu ja ima. PA ZASTO BRE OVCI EDNI NEKOJ NESTO BI NAMALUVAL?

Анонимен рече...

http://www.bredbandsbolaget.se/portal/PRIVAT_BREDBAND_LAN_BREDBAND+100

Sakate prevod? ova e ponuda za internet vo Shvecka, okolu 27 evra za 100mbit/10mbit 300GB limit dozvolen download mesecno.
Jas plakam 35 evra ZA 512/128 so 4gb limit.
KRV DA IM E..M AIR DA NE VIDAT.LOPOVI MTNET , ONNET TELEKABEL ITN

Razvigor рече...

Дали добивте одговори на прашалникот од партиите?


Дали ќе одржите конференција за медиумите во врска со резултатите на анкетата?

bezvrska рече...

Резултатите не се баш охрабрувачки, но сепак ќе се одржи конференција за медиуми. Луѓето треба да знаат за што гласаат и што може да очекуваат.

Анонимен рече...

Very nice site! »

Анонимен рече...

You have an outstanding good and well structured site. I enjoyed browsing through it »