30 ноември, 2006

Кога ти треба интернет...


Courtesy of Princ of Кајгана, среќен корисник на WADSL.

12 коментари:

Анонимен рече...

ima neko problem so ON net spodeletego so nas da vdime i tamu sto se slucuva negi biva li ili drugo e rabotata..

Анонимен рече...

од пред дестина дена нагло се влоши ситуацијата со оннет, сега има нет три минути па нема пола саат. И се така...дали и на некој друг му се случува истото?

Анонимен рече...

Izgleda ve lazzat site deka kaj vas e problemot pa zatoa ste zbuneti.
Da,najgolem del od korisnicite imaat problemi so WADSLot.
Batalete nivni soveti da restartirate,formatirate ili ne znam sto, problemot e kaj niv.

volan рече...

По мене иако луѓето се во право и се бунат - проблем има и во прописите кои не прават стандардизирање на услугите ....

Што добивам за парите што ги плаќам ... бидејки е во прашање услуга .... незнам зошто немам право да го прекинам договорот .... бидејки не сум задоволен од услугата ...

bezvrska рече...

пааа, имаш, т.е. имаат право да го раскинат договорот.

Анонимен рече...

епа баш и немаме друг избор. Ако го раскинеме договорот се плаќаат пенали и то....

bezvrska рече...

пенали не се плаќаат ако они не го исполниле договорот. ммм, ова бара нов пост...

Анонимен рече...

NOTE TO ANYNOMOUS POSTERS:

Оставајте барем потпис во пораката, да знаеме кој збори, дали различни луѓе или истиот :D

ЈАС сакам да откажам он.нет. Ај да видиме тука кој се сака да откаже па заедно да им се собереме...

ДА... те моткаат луѓево (не од он.нет туку неофицијални муабети) дека е до тебе, нешто тебе ти зезал компјутерот.

ДА... не работи голем дел од денот.

ДА... не сум задоволен заради тоа што откако ќе падне брзината... не ПАЃА брзината... туку НЕМАШ интернет!

---ALEKNOVI

bezvrska рече...

Стварно оставајте потпис. Немојте вака анонимно, на што личи тоа. Ќе ме мачите да копам ИП адреси :-)

И викајте кога ќе им се соберете!

ALEKNOVI...хехеее. Шармантно! You can't be me, I'm taken.

Анонимен рече...

(Batalete nivni soveti da restartirate,formatirate ili ne znam sto, problemot e kaj niv)
1. ovakvi soveti moze da dobieme samo od mnogute vraboteni vo makedonski telekomunikacii koi se vraboteni radi reda(politika xD)
2. do sega ne sum imal golemi problemi so wadsl-ot osven 2-3 minuti disconect ponekogas ..dobro tuka od kaj sum samo jas sum wadsl korisnik xD moze i za toa nemam problemi kako so imate vie vo sk
3. jas so wadsl sum prezadovolen od osto adsl-ot na mt
4. imaat online podrska i koga ima disconect imma nekolku sajtovi sto sekogas rabotat sto ne e slucaj vo mt
5. zatoa ako laeme da laeme za podobro
6. od koga imam wadsl imam cel mesec dobar internet a za filmovi i raboti koristam satelitska antena ako fali nesto togas dosimnuvam
7. mrcaci wadsl e 10 pati podobar od
adsl
8. dial up e podobar od adsl xD
9. ako sakame podobro napravete peticija i pratete ja na satelitskite provajderi da gi namalat nivnite ceni togas trk po satelitska xD i 16mbps internet i nikoj nisto nema da ni moze hehe
10 aj pozdrav

Анонимен рече...

pocituvani, vo vrska so podneseniot prigovor na den bla bla ve izvestuvame deka istiot e odbien. za periodot za koj sto prigovarate nasiot monitoring sistem nem evidentirano tehnicki problemi so prekini vo internet servisot. spored analizata na nasata tehnicka sluzba problemot e od lokalen karakter.
ova go dobivaat site koi sto imaat podneseno prigovor, no ne se otkazuvajte vo salonot rabotat zgodni devojcinja pa dosagajte sekoj den vo meguvreme priberete 10000 vo mojot slucaj i bapnete im gi-patot kon slobodata e toa.
on.net.mk=shit.net.mk

Анонимен рече...

imaat on line podrska, za kur ke ti e koga nemas nternet, a na tel javise ako sakas da ja cues always look on a
bright side