23 јануари, 2007

КТВ Зора - да ти се стемни

Пред Нова година се крена прашина околу новите пакети на КТВ Зора. Најскапиот пакет од 40 евра го рекламираа дека е со неограничен интернет. Еве како си поминал еден супер дечко:
На моето прашање која е загарантираната брзина, Драган Главниот (Админ) за интернет во КТВ Зора ми рече дека е таа таму што пишува (а таму пишува само 512/128 Kbps). На флаерот (кој беше уствари флајер за пакетите за ВОИП) пишуваше на еден од пакетите НЕОГРАНИЧЕН ТРАНСФЕР, Драган зема и го прешкрта и рече: 7ГБ, па потоа паѓаш на 33,600 Kbps. Да се научиш како беше пред 1999 :)

И најбитното прашање (за кое се вратив специјално да прашам) е може ли да го видам договорот како изгледа. Драган рече:”....Не може, кај газдата ми е.....” :)
Што да речам... Се надевам дека во меѓувреме Драган си го земал од кај газдата.

4 коментари:

Анонимен рече...

Зора се срање провајдер.

Тој истиот админ не дава и со мрежна и со усб да ми се поврзани два компјутери во исто време и ме тера да си купам рутер.

Ебате сељаци, и така немаат неограничен пакет што го боли дали јас два компјутери имам дома или еден.

Анонимен рече...

mislam deka za da ti bidat povrzani dva komjuteri na istiot modem i da mozes istovremeno da koristis internet, zora treba da ti dade dve ip adresi...toa nekako valjda ne im se isplati pa ne davaat.
inaku, za mene, ednistveno sranje kaj zora e namaluvanjeto na 33.6kbps po nadminuvanje na 7gb.

neso985 рече...

Он ако сака и ќе ти го попуши :). Сите кабловски провајдери (освен за ТелеКабел - не знам како работи) се срање. Ти кажувам од искуство, но не како корисник туку како екс вработен во КТВ и тоа оддел за интернет. Ако сакаш некој совет пиши на kokan20@yahoo.com
Поздрав...
:)

Анонимен рече...

neso985...

sakam sovet, sakam...kako da go nadminam limitot od 7gb i da ne padnam na 33.6 ;))
ama izgleda mnogu sakam:)